Rozstrzygnięcia konkursów na dotacje z FRKF

Ministerstwo Sportu i Turystyki, poinformował PZTO o rozstrzygnięciu konkursu wniosków na dofinansowanie szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego w zakresie szkolenia kadr aplikował o dofinansowanie z programów Kadra Narodowa i Talent. Oba wnioski zostały zaopiniowane pozytywnie, a PZTO otrzymało dofinansowanie w wysokości 100 000 PLN na szkolenie Kadry Narodowej juniorów i młodzieżowców oraz 99 000 w programie Talent.

Powitanie Mistrzów Europy

W poniedziałek o godzinie 8:30, rejsowym samolotem z Monachium, do kraju wróciła reprezentacja Polski na 4. Mistrzostwa Europy Kadetów. Dziewięciu młodych wojowników wraz z trenerami, zmęczeni po podróży, ale szczęśliwi z sukcesów odebrali gratulacje i kwiaty. Kadetom należy się zasłużony odpoczynek, a trenerzy już układają plany szkoleniowe do przygotowań na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w październiku na Cyprze. O sukcesie naszych reprezentantów piszą też portale internetowe. Nareszcie nasza dyscyplina zaczyna przebijać się do mediów ogólnopolskich, o co we wcześniejszych latach było trudno.

Historyczny sukces polskiego taekwondo olimpijskiego

Na zakończonych w niedzielę 10 lipca 2011 roku, w stolicy Gruzji Tblisi, 4. Mistrzostwach Europy Kadetów w taekwondo olimpijskim, dziewięcioosobowa reprezentacja naszego kraju, aż czterokrotnie stawała na podium. O złotych medalach Patrycji Adamkiewicz i Alberta Milerta już informowaliśmy. Do tego zestawu srebrny krążek w kategorii -53kg, dołożył Karol Robak, a z brązem na szyi do Polski powróci Kamil Kwiatkowski kat. +65kg (obaj AZS OŚ Poznań).

Złoci kadeci

W drugim dniu Mistrzostw Europy Kadetów, rozgrywanych w od czwartku 7 lipca, w stoicy Gruzji Tblisi, reprezentanci Polski: Patrycja Adamkiewicz kat. -41 kg (MUKS Białe Tygrysy Jarocin) i Albert Millert kat. -45 kg (AZS OŚ Poznań), zdobyli pierwsze w historii taekwondo olimpijskiego w Polsce, złote medale w tej kategorii wiekowej.

4. Mistrzostwa Europy Kadetów

W czwartek 7 lipca 2011 roku, w stolicy Gruzji Tbilisi, ruszają Mistrzostwa Europy Kadetów. Będzie to czwarta odsłona tej imprezy. Do zawodów zgłosiło się 316. zawodników z 36. europejskich krajów. Polskę reprezentować będzie dziewięcioosobowa kadra w składzie:

Kwalifikacje do IO - wszystko już wiadomo

W dniu dzisiejszym, rozdano ostatnie bilety na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Na turnieju kwalifikacyjnym, do tej najważniejszej przyszłorocznej imprezy sportowej, zakończonym właśnie w stolicy Azerbejdżanu Baku, komplet kwalifikacji wywalczyli zawodnicy z ojczyzny taekwondo – Korei. Po dwie kwalifikacje reprezentanci Azerbejdżanu, Chorwacji i Rosji.

Paziński odpadł

Ostatni reprezentant biało-czerwonych, na rozgrywanym od czwartku w stolicy Azerbejdżanu Baku, turnieju kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, reprezentant AZS AWF Warszawa Piotr Paziński odpadł z rywalizacji. Polak startujący w dniu dzisiejszym w kategorii -80kg uległ w pierwszej walce naturalizowanemu Niemcowi z Kuby Albertowi Celestrinowi.

Polacy bez kwalifikacji

Zarówno Iwona Kosiorek (WKS Grunwald Poznań) jaki i Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa), nie zdołali wywalczyć dziś kwalifikacji do IO w Londynie. Na rozgrywanym w Baku turnieju kwalifikacyjnym do IO, Poznanianka walcząca w kategorii +67 kg, uległa w pierwszej Walce Marokance Wiam Dislam, zajmując ostatecznie miejsca 9 -16. Michał Łoniewski startujący w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej -68kg, wygrał trzy pierwsze pojedynki, kolejno z Libańczykiem Michaelem Samachą, Tajwańczykiem Te Tzu Chuang oraz zawodnikiem Tażykistanu Farkhodem Negmatovem. W czwartym starciu, o wejście do ćwierćfinału warszawiak uległ 3-9 reprezentantowi Turcji Servetowi Tazegul, plasując się na miejscach 5-8. Łoniewski powtórzył tym samym wczorajszy wynik swojej koleżanki klubowej Katarzyny Wieczorek, która w kategorii -67 kg, znalazła się również w grupie miejsc 5-8.

Pierwsze kwalifikacje rozdane

Na zakończenie pierwszego dnia światowego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, który odbywa się w stolicy Azerbejdżanu Baku, poznaliśmy kraje które zdobyły prawo startu w przyszłorocznych igrzyskach. Zdecydowanym tryumfatorem po pierwszym dniu zmagań jest Korea, która ma już pewność występu w Londynie w dwóch kategoriach wagowych. Innym azjatyckim krajem, który pojawi się na pewno w stolicy Wielkiej Brytanii jest Tajlandia, której reprezentant zdobył złoto w kategorii -58kg. Pozostałe kwalifikacje przypadły Republice Dominikany, Azerbejdżanowi i Szwecji.

Pierwszy dzień światowej eliminacje do IO - Wieczorek piąta

Na rozgrywanych w stolicy Azerbejdżanu – Baku eliminacji światowej do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zawodniczka stołecznego AZS AWF Katarzyna Wieczorek kat. -67kg, zwyciężyła swoje pierwsze dwa pojedynki. Polka pokonała swoje przeciwniczki Chilijkę Cataliną Fierro 6:1 oraz rozstawiona reprezentantkę Puerto Rico Asuncion Ocasio, której sędziowie przyznali 4 ujemne punkty. Niestety w trzeciej walce Polka uległa Egipcjance Seham El Sawalhy 3:9, zajmując ostatecznie miejsca 5-8, powtarzając tym samym wynik z Mistrzostw Świata w Korei.