Tradycją podczas rozgrywania ważnych imprez światowych w Taekwondo Olimpijskim, jest Kongres Delegatów – członków Światowej Federacji Taekwondo Olimpijskiego. W dzień poprzedzający otwarcie MŚ w Gyeongju tj. 30 kwietnia 2011, odbyło się 22. zebranie najwyższej władzy WTF.

   Tradycją podczas rozgrywania ważnych imprez światowych w Taekwondo Olimpijskim, jest Kongres Delegatów – członków Światowej Federacji Taekwondo Olimpijskiego. W dzień poprzedzający otwarcie MŚ w Gyeongju tj. 30 kwietnia 2011, odbyło się 22. zebranie najwyższej władzy WTF.

Podczas obrad delegaci przyjęli pięć nowych państw w poczet członków WTF. Są to: Wyspy Cooka, Rwanda, Tuvalu oraz Martynika i Gwadelupa. Ta ostatnia dostała status członka stowarzyszonego. Oznacza to, że obecnie Światowa Federacja Taekwondo Olimpijskiego liczy 197 państw, co daje jej 9. miejsce wśród najbardziej licznych, sportowych federacji międzynarodowych. Przewiduje się, iż w tym roku liczba państw stowarzyszonych w WTF osiągnie 200, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków o członkostwo.

Podczas Kongresu Prezydent WTF Chungwon Choue powiedział: “To niezwykły moment dla naszej dyscypliny. Rośniemy w siłę i jesteśmy obecni na terenach, które przez inne dyscypliny są dopiero odkrywane. Taekwondo jest sportem, który przełamuje bariery i otwiera drzwi równości i sprawiedliwości.” 

Kongres delegatów zgodził się z zaproponowanymi przez zarząd WTF zmianami w Statucie WTF, Regulaminie Obrad Kongresu oraz Regulaminie Poomsae. Główną zmianą w statucie to wzrost o jedną, do 13 liczby komisji i zmianie jej nazwy. Będzie to Komisja d.s. Poomsae jako podkomisja działająca w ramach Komisji Technicznej i Rozwoju WTF, która poprzednio nazywała się Komisją Techniczną. Pozostałe działające komisje w Światowej Federacji Taekwondo to: komisja d.s kobiet, komisja d.s. telewizji i nowych mediów, komisja marketingowa, komisja zawodniczo – trenerska, komisja paraolimpijska, komisja etyki, komisja d.s. młodzieży, komisja medyczna i d.s. zwalczania dopingu, komisja sędziowska, komisja d.s. badan naukowych, komisja d.s. zawodów cyklicznych oraz komisja d.s. rozwoju.

W regulaminie Poomsae zmienił sie sposób odczytywania wieku osób biorących udział w zawodach pod względem roku urodzenia, a nie jak do tej pory po dokładnej dacie. Dodatkowo powstały przepisy do rozgrywania i oceniania free style poomsae t.j. układów poomsae z choreografią i podkładem muzycznym. Zmieniła się ponadto klasyfikacja wiekowa poomsae. Od tego momentu zawody Poomsae rozgrywane będa wg. następujących kryteriów:
- Junior - poniżej 17 lat,
- Senior I – poniżej 29 r.ż.,
- Senior II – poniżej 39 r.ż.,
- Master I – poniżej 49 r.ż.,
- Master II – poniżej 59 r.ż.,,
- Powyżej 60 r.ż.
 
Ustalono również, iż podczas następnego spotkania wybrani zostaną gospodarze 21. Mistrzostw Świata w Taekwondo Olimpijskim oraz 7. Mistrzostw Świata w Poomsae. Nastąpi to podczas 6. MŚ w Pommsae, które odbęda się pomiędzy 29 a 31 lipca 2011 roku w rosyjskim Władywostoku.

Ponadto delegaci wysłuchali raportów z przygotowań do: Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, 9. Mistrzostw Świata Juniorów, Drużynowego Pucharu Świata, 3. Mistrzostw Świata w Parataekwondo oraz 6. Mistrzostw Świata w Poomsae.