Dobiegły końca 4 Mistrzostwa Europy w Kiszyniowie , w Mołdawii. Był to najlepszy z dotychczasowych startów naszej trzyosobowej reprezentacji Polski Para - Taekwondo . Michał Pawlak ( Centrum Walki - Warszawa ) - Srebro. Damian Kubiak ( AZS OŚ Poznań ) - Srebro. Przemysław Wieczorek ( Centrum Walki - Warszawa ) - Srebro. Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla trenera Łukasza Schefflera !

Dobiegły końca 4 Mistrzostwa Europy w Kiszyniowie , w Mołdawii. Był to najlepszy z dotychczasowych startów naszej trzyosobowej reprezentacji Polski Para - Taekwondo.

Michał Pawlak ( Centrum Walki - Warszawa ) w kategori K 44 + 75 kg po decyzji sędziów dyskwalifikującej Chorwata za faul na Rosjaninie przeszedł wolnym losem i stoczył walkę z reprezentantem gospodarzy. Michał pokonał Mołdawianina przed czasem , w trzeciej rundzie 16 : 4 ! W finale z Rosjaninem zapadła decyzja o wycofaniu Michała z dalszej walki z powodu odniesionej kontuzji stopy. Tym samym Michał Pawlak wywalczył srebry medal !

Damian Kubiak ( AZS OŚ Poznań ) K 42 - 75 kg wygrał swoją pierwsza walkę z reprezentantem Rosji 12:6 . W drugiej zmierzył się z Azerem - ubiegłorocznym Mistrzem Europy. Liczył na rewanż ale niestety , nie udało się pokonać zawodnika z Azerbejdżanu . W ten sposób, tak jak rok temu, Damian stanął na II miejscu podium i zdobywa srebro !

Trzeci z naszych kadrowiczów , Przemysław Wieczorek ( Centrum Walki - Warszawa ) kat. K 41 + 75 kg w finałowym boju z Rosjaninem Spartakiem Gazaevem zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal !

Tak więc mamy trzech Wicemistrzów Europy 2015 i nasz " Silver Team " ostatecznie zajął czwarte miejsce drużynowo , za tak potężnymi reprezentacjami jak : 1. Turcja, 2. Rosja, 3. Azerbejdżan !

Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla trenera Łukasza Schefflera !