W dniach 3 - 6 listopada w Paryżu odbył się kurs na sędziego międzynarodowego kyorugi (walki sportowej) . Wzięło w nim udział ponad 100 osób z całego świata a wśród nich Agnieszka Falaszek oraz Mateusz Pacut. Dwójka bardzo ambitnych i wybijających się sędziów związkowych, która wzorem swoich poprzedników postanowiła wypłynąć na szerokie wody pracy sędziowskiej a swoją niezłomną postawą i nienaganną pracą uzyskali rekomendację Kolegium Sędziowskiego oraz władz Zarządu PZTO.
 
Nasza dwu osobowa elita przez 4 dni zmagała się z przyswajaniem szeroko pojętej tematyki z zakresu przepisów prowadzenia walki, włącznie z Para Taekwondo. Całość zakończyła się testami sprawnościowymi z praktycznym zastosowaniem przepisów w symulacjach z zawodnikami jak również testami "scoringowymi"(punktacją wybranych akcji walk z różnych światowych turniejów).
Należy wspomnieć iż z relacji naszych bohaterów wynika, że poziom przygotowania teoretycznego i praktycznego prezentowany przez wszystkich kandydatów był bardzo wysoki co znacznie wyrównało szanse i jednocześnie utrudniło zaliczenie egzaminu końcowego.
 
O wynikach poinformujemy natychmiast po otrzymaniu informacji od organizatorów szkolenia.
Czekamy zatem i trzymamy kciuki.
 
Krzysztof Łabutka
Członek Zarządu ds. sędziowskich