Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować o aktualizacji kalendarza Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego (PZTO) na rok 2024. Dostosowania zostały dokonane w związku z ustaleniem dat Mistrzostw Europy Kadetów, Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 oraz zmianą daty organizacji zawodów Croatia Open na listopad.

Podsumowanie najważniejszych zmian:

  • Mistrzostwa Europy Kadetów zaplanowano na dni 13-16 czerwca 2024 w Tiranie (Albania). Skład reprezentacji, bazujący na rankingu, zostanie ogłoszony po zakończeniu finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21 odbędą się w dniach 20-23 listopada 2024 w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina). Ogłoszenie składu reprezentacji nastąpi po Pucharze Świata w Holandii.
  • Ze względu na termin Mistrzostw Europy U21 i przesunięcie zawodów Croatia Open, Mistrzostwa Polski Seniorów zaplanowano na 8-9 listopada 2024 w Bornym Sulinowie.
  • Turniej Croatia Open został wyłączony z listy zawodów rankingowych PZTO na rok 2024 dla wszystkich kategorii wiekowych.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i dostosowania swoich planów treningowych oraz zawodowych do aktualnego kalendarza.

Informujemy również, że opublikowano już komunikat zawodów Pucharu Świata President’s Cup w Estonii. Pragniemy podkreślić, że z tego turnieju można uzyskać indywidualne imienne kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21. Szczegóły znajdują się w komunikacie na stronie SimplyCompete.