W ostatnim dniu II Mistrzostw Europy Młodzieży (18-21 lat), które odbywają się w Charkowie na Ukrainie - PIOTR HATOWSKI reprezentujący AKS OSW Start Olsztyn, wychowanek SMS Olsztyn w kategorii do 87 kg WYWALCZYŁ BRĄZOWY MEDAL. Niestety pozostali startujący Polacy nie weszli do strefy medalowej.

W ostatnim dniu II Mistrzostw Europy Młodzieży (18-21 lat), które odbywają się w Charkowie na Ukrainie - Piotr Hatowski reprezentujący AKS OSW Start Olsztyn, absolwent SMS w Olsztynie, w kategorii do 87 kg wywalczył brązowy medal. Niestety pozostali startujący Polacy nie weszli do strefy medalowej.

Piotr Hatowski w drodze do brązowego medalu pokonał w pierwszej walce, jednym punktem (6:5), Hiszpana Mendez Juan. W kolejnej walce (ćwierćfinałowej) pokonał także jednym punktem (4:3) zawodnika z Austrii - Decker, Christoph. W ten sposób Polak już wszedł do strefy medalowej. W drodze do finału niestety uległ Niemcowi Lukasowi Ivers (7:2). Niemiec z kolei w walce finałowej został znokautowany przez Turka - Akkus, Ismail.

Piotr Hatowski przypomnijmy, jest już zdobywacą brązowego medalu mistrzostw Europy w 2007 r., ale w kategorii juniorów. W tym roku odnotował także udany start na turnieju międzynarodowym - Spanish Open w Alicante, gdzie również zdobył brązowy medal.

Niestety w pierwszych walkach ulegli pozostali Polacy:

• Martina Swojak (kat. 73 kg) z WKS Grunwald Poznań przegrała 3:8 ze Szwedką Petras Mimmi,
  • Natalia Skwarek (kat. +73 kg) w KS Czerwony Smok Poznań przegrała 0:1 z Włoszką Raffaella Capotosto,
  • Adam Lasota (+87 kg) z KKT Tygrys Kętrzyn przegrał z zawodnikiem Azerbejdżanu Farid Taghizade 10:6.