W IV Mistrzostwach Świata Para-Taekwondo - Lozanna 2013, w których udział brało 82 zawodników z 25 krajów, startowali dwaj zawodnicy z Polski - przywożą do kraju srebrny medal.

W Szwajcarii zakończyły się 4 Mistrzostwa Świata para taekwondo. Startujący po raz pierwszy reprezentanci Polski pomimo nie wygrania walki przywożą do kraju jeden srebrny medal.

Medal otrzymał zawodnik Łowickiej Akademii Sportu Przemysław Wieczorek w kategorii A5/A6 w wadze +80 kg. Przemysław Wieczorek przegrał pierwszą walkę z reprezentantem Rosji 0:6.

Drugi z naszych reprezentantów Pawlak Michał z Centrum Sportów Walki w Warszawie w kategorii A7/A8 w wadze 80 kg. nie sprostał przeciwnikowi z Turcji Tokdogan Yasin i przegrał walkę 1 do 8. Ostatecznie sklasyfikowany został na miejscach 9-16.

Zawody zdominowały zespoły Turcji, Azerbejdżanu i Rosji liczące po kilkunastu zawodników i zawodniczek.

Pierwszy start Polaków przyniósł duże korzyści szkoleniowe, pozwolił na obserwacje innych zawodników i ocenę naszego poziomu w odniesieniu do czołówki.

Wyniki  na stronie PZTO - link.

----------------- Poprzednia wiadomość z Lozanny ---------------

Jak już informowaliśmy, w Mistrzostwach Świata, w których udział bierze 82 zawodników z 25 krajów, startuje dwóch zawodników z Polski:

Kat–A8; waga 80 kg Pawlak Michał Centrum Sportów Walki W-wa trener A. Chmielarz – 12 zawodników w kategorii

1 - Walka z TOKDOGAN YASIN TURCJA
2 - Jeżeli wygra RZAYEV ROVSHAN Azerbejdżan

Kat–A5; waga + 80 kg Wieczorek Przemysław Łowicka Akademia Sportu trener K. Sobol – 2 zawodników w kategorii