W minioną niedzielę zakończył się organizowany przez PZTO cykl dwóch doszkoleń licencjonowanych sędziów walki sportowej.
 
Pierwsze odbyło się w Poznaniu w dniach 17-18.09.2022r. dzięki uprzejmości tamtejszego OZTO , gdzie sędziowie mieli okazję popracować sędziując sparingi kadr juniorów, młodzieżowców oraz seniorów.
Kolejne zaś w Warszawie 24-25.09.2022r. dzięki uprzejmości Klubu Sportowego Centrum Walki - Warszawa
 
W doszkoleniu wzięło udział 33 sędziów z całej polski. Poruszono oraz przetrenowano praktycznie najważniejsze zagadnienia dotyczące zmian przepisów rozgrywania i prowadzenia walki sportowej zgodnie z wymaganiami WT oraz Regulaminami PZTO.
 
Podczas szkolenia w Warszawie odbyła się krótka wizytacja V-ce Prezesa d/s Organizacyjnych PZTO P. Artura Chmielarza, który w swojej przemowie podziękował szkolonym sędziom za ich dotychczasowy wkład pracy i życzył dalszych sukcesów w dążeniu do doskonałości w tej wcale niełatwej dziedzinie, wręczając na zakończenie koszulki głównej siedziby Taekwondo Olimpijskiego KUKKIWON.
 
Doszkolenie zakończyło się testem teoretyczno - praktycznym oraz fizycznym.
 
Jak zapewniają prowadzący szkolenie Agnieszka Scheffler i Krzysztof Łabutka ciągłe podnoszenie standardów szkolenia oraz zdobyta wiedza i umiejętności najpewniej przyczynią się do znacznego podniesienia sposobu prowadzenia walk podczas rozgrywania zawodów sportowych.
 
Czego oczywiście wszystkim życzymy.