W dniach 17-20 lipca w Xinjiang Sports Center Gymnasium w Urumqi (Chiny) odbył się Drużynowy Puchar Świata w Taekwondo (2010 WTF World Cup Taekwondo Team Championships). W zawodach wystartowało łącznie 19 drużyn męskich i 20 żeńskich z 23 krajów świata.
Niestety w turnieju tym nie uczestniczyła reprezentacja naszego kraju. Ostatecznie w kategorii męskiej wygrała drużyna z Iranu, przed Hiszpanią. Trzecie miejsca wywalczyły drużyny z Turcji i Korei. Z kolei wśród kobiet dominowała Korea przed Chinami. Trzecie miejsce wywalczyły drużyny z Tajlandii oraz Turcji. Zawody rozegrane zostały z wykorzystaniem eltronicznego systemu LaJust.

Najlepsza zawodniczką została Koreanka Hwang Kyung-seon, natomiast zawodnikiem Irańczyk  Mohammed Motamed. Najlepszym trenerem drużyny męskiej został Irańczyk Reza Mehmandoust, natomiast żeńskiej Koreańczyk Park Eun-seon.
Poniżej zamieszczono oficjalne drabinki z wynikami.