W międzynarodowym turnieju „Dutch Open” rozgrywanym w dniach 20 – 21 marca w holenderskim Eindhoven, poza reprezentacją Polski w kategorii senior, wystartowało kilkunastu polskich zawodników w kategorii junior. Najlepiej w tej grupie zaprezentowali się zawodnicy UKS Andros Puławy, ZSS nr 50 w Warszawie oraz UKS G-8 Bielany, zdobywając w sumie 3 medale z czego jedno złoto i dwa brązy.

W międzynarodowym turnieju „Dutch Open” rozgrywanym w dniach 20 – 21 marca 2010 w holenderskim Eindhoven, poza reprezentacją Polski w kategorii senior, wystartowało kilkunastu polskich zawodników w kategorii junior. Najlepiej w tej grupie zaprezentowali się zawodnicy UKS Andros Puławy, ZSS nr 50 w Warszawie oraz UKS G-8 Bielany, zdobywając w sumie 3 medale z czego jedno złoto i dwa brązy.

Złoto wywalczył Patryk Rodzik, startujący w liczącej aż 26 zawodników kat. 59 kg. Młodszy z braci Rodzików w drodze po zwycięstwo zmierzył się z reprezentantami pięciu krajów w tym: Luksemburga (4-3), Włoch (12:0), Belgii (8:6), Słowenii (11:4) i w finałowym pojedynku reprezentantem Niemiec (3-1).

Brąz i możliwość walki w półfinale wywalczył Michał Bochenkiewicz w kat. 51 kg (27 zawodników). Michał pokonał zawodnika z Holandii 7;3, złotym punktem po remisie 4:4 zawodnika z Chorwacji oraz reprezentanta Niemiec 12:5. Niestety z uwagi na odniesiona kontuzje nie mógł dalej rywalizować.

Dobry występ zanotowała Aleksandra Krzemieniecka zawodniczka UKS G-8, startująca w kategorii 59 kg (19 zawodniczek). Aleksandra wygrała dwie walki. Pierwszą nokautem technicznym z zawodniczka z Serbii i Drugą 11:7 z zawodniczka z Chorwacji. Niestety w walce o półfinał uległa 0:6 silniejszej zawodniczce ze Szwecji Nikicie Glasonovic.

Do udanych, start w Holandii zaliczy również Filip Sosik (UKS Andros Puławy), który w kategorii 68 kg liczącej 19 zawodników, w pierwszej walce pokonał zawodnika z Norwegii 5:4 i w drugiej uległ zawodnikowi z Anglii Luke Holman  7:12. Zważywszy na fakt, iż dla Filipa był to pierwszy start w turnieju klasy A, miejsce 5-8 są bardzo dobrym wynikiem.

Do klubowych sukcesów Polskich zawodników, należy również zaliczyć brązowy medal Iwony Kosiorek (WKS Grunwald Poznań), w kategorii senior +73 kg.

Niestety pozostali polscy zawodnicy mieli mniej szczęścia. Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa) w kat. 68 kg (68 zawodników) wygrał trzy bardzo ciężkie walki, by po wyrównanym boju o brąz ulec przez wskazanie, zwycięzcy tej kategorii Kanadyjczykowi Christopherowi Iliesco. Starszy z braci Rodzików - Eryk (UKS Andros/ZSS nr 50 Warszawa) w kategorii 54 kg (29 zawodników) wygrał pierwszą walkę złotym punktem po wyniku 7:7 z reprezentantem Francji Mathieu Incaya. W drugim starciu z zawodnikiem Izraela Davidem Amirem, przez rażące decyzje sędziów, zakończył walkę w regulaminowym czasie z wynikiem 7:7. Czwarta runda o złoty punkt przyniosła niestety więcej szczęścia przeciwnikowi Polaka.

O dużym pechu może mówić Kamil Chwesiuk (AZS UWM Olsztyn) startując w kat. 80 kg (39 zawodników). Olsztynianin bardzo dobrze wypadł w pierwszych dwóch walkach, pokonując reprezentanta Chorwacji Batistic Ivan oraz Turka Ayhana Alpera. Niestety w tej walce nabawil się poważnej kontuzji kolana, która nie pozwoliła mu na dalszą rywalizację o medale.

Wszyscy wyżej wymienieni zajęli w swoich kategoriach wagowych miejsca 5-8.