W ostatni weekend zakończyły się 41 międzynarodowe mistrzostwa Holandii – Dutch Open. Zawody są kwalifikowane przez WTF jako turniej klasy G2.

W zawodach wzięło udział około 1400 zawodniczek i zawodników z całego świata w kategoriach wiekowych : kadet , junior i senior. Polskę reprezentowało 15 zawodników Kadry Narodowej i 21 zawodników zgłoszonych przez Kluby

Nasi zawodnicy rywalizowali z przedstawicielami światowej czołówki w taekwondo olimpijskim.

Piotr Paziński z AZS AWF Warszawa w kat. 80 kg pokonał  "złotym punktem" reprezentanta GBR Sansum Damon, aktualnie jednego z najlepszych zawodników w Europie by w walce o medal ulec jednym punktem Aaronowi Cookowi z IMN .

Bartosz Kołecki z AZS OŚ Poznań w kat. 80 kg był blisko osiągnięcia sukcesu w walce z najbardziej utytułowanym zawodnikiem świata ( 2 – krotnym Mistrzem Olimpijskim , 5 – krotnym Mistrzem Świata ) Stevenem Lopezem USA. Przy bardzo wyrównanej walce , prowadząc stosunkiem punktów 6:2 ostatecznie uległ Lopezowi na punkty ujemne.

Oprócz Piotra Pazińskiego , punkty do rankingu światowego WTF zdobyły : Katarzyna Lis AZS OŚ Poznań i Aleksandra Kowalczuk AKS OSW "START" Olsztyn .

Medal dla Polski w kolorze srebrnym w kategorii juniorów wywalczył Mateusz Nowak z UKS Taekwondo Kórnik.