Na zakończonych w niedzielę 13 marca 2011 roku, Otwartych Mistrzostwach Niemiec - turnieju klasy A Europejskiej Unii Taekwondo, reprezentanci Polski wywalczyli 4 medale. Biorąc pod uwagę 1254 zgłoszonych zawodników z 54 państw świata, wynik ten można uznać za zadawalający.

Na zakończonych w niedzielę 13 marca 2011 roku, Otwartych Mistrzostwach Niemiec - turnieju klasy A Europejskiej Unii Taekwondo, reprezentanci Polski wywalczyli 4 medale. Biorąc pod uwagę 1254 zgłoszonych zawodników z 54 państw świata, wynik ten można uznać za zadawalający.

Wśród seniorów jedyny, brązowy medal w kategorii wagowej -67 kg, wywalczyła Katarzyna Wieczorek.  W drodze do medalu zawodniczka stołecznego AZS AWF stoczyła 3 wygrane walki, przegrywając jedną - z zawodniczką chorwacką Petrą Matijasevic, która to ostatecznie tryumfowała w tej kategorii.

Pozostałe trzy medale zdobyli juniorzy. Największym polskim sukcesem na niemieckich zawodach, może pochwalić się zawodnik ULKS z Bornego Sulinowa – Rafał Szypulski w kategorii junior -78 kg.  Podopieczny trenera Dariusza Skiby stanął na drugim stopniu podium. Na drodze do złota Rafałowi stanął zawodnik niemiecki tureckiego pochodzenia Unlusoy Cem.  Występ młodego Polaka był bardzo udany, gdyż pierwszą walkę, przeciwko reprezentantowi Serbii Aleksandrowi Briedisowi wygrał 17-9. W drugiej tryumfował nad Rosjaninem Pawlikiem Danilą 4-3, Any ostatecznie ulec w finale 4-6.

Jeszcze jedno srebro w kat. junior +68 kg wywalczyła zawodniczka Nidzickiego Klubu Taekwondo Sportowego Katarzyna Świgoń. W swojej wadze pokonało ona Rosjankę Ksenię Tatarinovą 12-6, przegrywająć również z zawodniczką Rosyjską Olecyą Bardachenko 0-12.

Kolejnym polskim medalistą tych zawodów został Michał Ratkowski w kategorii junior -63 kg, reprezentujący Bydgoski Klub KAROR. Zawodnik ten stoczył 3 zwycięskie pojedynki w swojej kategorii, które pozwoliły mu stanąć na najniższym stopniu podium.

Bardzo dobre recenzje po występach w Niemczech zebrali reprezentanci Polski Kołecki Bartosz (AZS OŚ POznań) i Wielgosz Michał (AZS UWM Olsztyn). Obaj zawodnicy stoczyli bardzo dobre pojedynki zajmując ostatecznie piąte miejsca.

Niestety pozostali zawodnicy z naszego kraju zajęli odleglejsze miejsca. Wyniki zawodów są dostępne na stronie www.dtu.de.