W dniach 19-22 maja w Montreux odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, ostatni międzynarodowy turniej takiej rangi przed najważniejszą imprezą dla najlepszych zawodników z całego świata – Igrzyskami Olimpijskimi w Rio 2016. W zmaganiach brało udział 380 zawodników i zawodniczek z 48 krajów. Ogromnym, historycznym sukcesem naszej reprezentacji są zdobyte trzy medale na MES.

W dniach 19-22 maja w Montreux odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, ostatni międzynarodowy turniej takiej rangi przed najważniejszą imprezą dla najlepszych zawodników z całego świata – Igrzyskami Olimpijskimi w Rio 2016. W zmaganiach brało udział 380 zawodników i zawodniczek z 48 krajów. Polskę reprezentowało 12 zawodników, w kategoriach: M-58, M-63, M-68, M-74, M-80, M-87, M+87, F-57, F-62, F-67, F-73, F-+73.

Ogromnym, historycznym sukcesem naszej reprezentacji są zdobyte trzy medale na MES. Co więcej, można śmiało powiedzieć, że jeszcze dwa medale były w zasięgu naszych sportowców!

Jarosław Mecmajer w kategorii do 63 kg zdobył srebrny medal. W pierwszej walce pokonał 4:0 reprezentanta Mołdawii Ursu Nichita, dziewiętnastego wówczas zawodnika w rankingu (na potrzeby zawodów). W następnej walce pokonał pochodzącego z Chorwacji, trzeciego w rankingu Brecic Lovre wynikiem 8:5, a w kolejnej walce wygrał 8:4 z Włochem Crescenzi, Simone (jedenasty w rankingu). W półfinale nasz zawodnik pokonał mistrza olimpijskiego z Londynu w kat. 58 kg Hiszpana Joela Gonzaleza Bonillę  6:1 a złoto odebrał mu pierwszy w rankingu reprezentant Belgii Achab, Jaouad.

Brąz wywalczył Piotr Hatowski w kategorii +87 kg. W drodze do sukcesu pokonał na punkty 8:2 reprezentującego Cypr Moustakas Demetris, następnie 13:6 wygrał z reprezentującym Chorwację Golec Vedran, aby 6:15 przez punkty karne ulec zwycięzcy kategorii, reprezentantowi Białorusi  Silla Arman-Marshall.

Pozostali reprezentanci co najmniej w dwu przypadkach otarli się o medalowe pozycje. Należy pamiętać, że w przypadku startujących na Igrzyskach Olimpijskich kadrowiczów nie był istotny sam wynik MES, a budowanie formy na olimpiadę, mimo tego, Piotr Paziński zdobył brązowy medal, a Karol Robak uplasował się na piątym miejscu przegrywając 0:1 walkę o strefę medalową, a dwie pierwsze walki wygrał 15:2 oraz 7:2.