W dniu 16 listopada 2014 r. w Bełżycach odbył się I Ogólnopolski Turniej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach uczestniczyło 36 zawodników w 4 kategoriach. Tworzy się historia Taekwondo...



W dniu 16 listopada 2014 r. w Bełżycach odbył się I Ogólnopolski Turniej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Taekwondo Olimpijskim. 



W zawodach uczestniczyło 36 zawodników reprezentujących :
 -Teatroterapię Lubelską, 
 -Protektor Lublin, 
 -UKS Bełżyce 
 -Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. 


Zawody rozegrano w 4 kategoriach z podziałem na kategorie kobiece i męskie. 
Były to :
 - układy poomsae obowiązkowe, 
 - poomsae dowolne ( wg własnej inwencji zawodnika), 
 - bieg wahadłowy na dystansie 20m , 
 - kopnięcia na czas 10s ap chagi na tarczę.  



Po uroczystym otwarciu turnieju , wspaniały pokaz taekwondo zaprezentowali aktorzy z Teatroterapii Lubelskiej oraz UKS Bełżyce.  Zawody obserwowali m.in. : Pani Elżbieta Kaszlikowska Dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach , Pan Czesław Widomski Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Olimpiad Specjalnych i Nasz Prezes Pan Artur Chmielarz . 



Pierwsze tego typu zawody zakończyły się pełnym sukcesem. Świadczyły o nim niesamowita radość i zaangażowanie w rywalizację zawodników oraz spontaniczne reakcje publiczności w ilości ponad 100 osób. Opieka medyczna była „bezrobotna” , nie było kontuzji pomimo , że rywalizacji towarzyszyły duże emocje startujących. Informacje o zawodach zostały wielokrotnie podane przez : TVP Lublin oraz Radio Lublin. 



Relacja z zawodów została zamieszczona w Panoramie Lubelskiej w TVP Lublin  w niedzielę 16 listopada , o godzinie 18.30. 









Pragniemy przekazać specjalne podziękowania dla p. Marii Pietruszy-Budzyńskiej Prezesa Fundacji Teatroterapia Lubelska i jej współpracownikom oraz uczestnikom Teatroterapii , za wyreżyserowanie i wykonanie pokazu  jak i olbrzymią pomoc w organizacji i oprawie zawodów. 




Źródło : Marek Budzyński 
Zdjęcia : Taekwondo Lublin, Michał Pawlak