Cała trzyosobowa reprezentacja polskiej KNS wyszła na maty 7. marca, czyli drugiego dnia rywalizacji seniorskiej turnieju 9th Ramus Sofia Open 2022. Aleksandra Kowalczuk, startująca w kategorii powyżej 73 kg, wygrała kolejno z Chorwatką i Hiszpanką. Z udziału w walce finałowej została wycofana na skutek wspólnej decyzji zawodniczki i sztabu szkoleniowego. Ostatecznie Ola wraca do domu ze srebrnym medalem.

Męska cześć reprezentacji spisała się równie dobrze. Startujący w kategorii -80kg, Szymon Piątkowski pokonał w drodze do wywalczonego brązowego medalu reprezentantów Bośni i Hercegowiny oraz Hiszpanii, zatrzymał go dopiero w trzeciej walce, rozstawiony z jedynką Norweg.

Niewiele zabrakło do upragnionego krążka Mateuszowi Szczesnowskiemu, który także wygrał dwie trudne walki, ale w kategorii -68 kg w Bułgarii wystarczyło to dopiero na zajęcie 5-go miejsca. Pokonał on kolejno reprezentantów Meksyku i Chorwacji, a po wyrównanej walce uległ rozstawionemu z numerem drugim w turnieju reprezentantowi Izraela.

Kadra podczas zgrupowania przebywała pod opieką trenera KNS Waldemara Łakomego oraz korzystała z pomocy trenerki asystentki KNS Aniki Godel-Chełmeckiej i fizjoterapeuty kadry Jana Kaczmarka.

Przed zawodnikami kilka dni odpoczynku, a już za dwa tygodnie wyjdą do walki w Belgii, na kolejnym turnieju z cyklu pucharu świata!