\Krystian Haremza na podium Mistrzostw Europy Seniorów 2024. Brąz Polaka w ciężkiej kategorii wagowej mężczyzn!
 
W ostatnim, czwartym dniu zmagań europejskiego czempionatu rozgrywanego w Belgradzie, po dwóch wygranych bez straty rundy walkach, Krystian Haremza (AZS AWF Poznań) rywalizujący w kategorii powyżej 87kg, zameldował się w strefie medalowej. Najpierw 2:0 pokonał reprezentanta Chorwacji, a następnie Izraela. W półfinale czekało na niego trudne wyzwanie - rozstawiony z numerem pierwszym w turnieju, zwycięzca zeszłorocznych Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023, Brytyjczyk Caden Cunningham. Niestety, Polak uległ późniejszemu triumfatorowi tej kategorii wagowej wynikiem 0:2. Krystian Haremza, zawodnik trenera Łukasza Schefflera, może jednak być zadowolony z udanego startu i znaczącego wyniku, który na zawsze zapisuje się brązowymi zgłoskami w historii jego sportowej kariery.
 
Tegoroczne Mistrzostwa Europy Seniorów, rozgrywane w Serbii w dniach 9-12 maja, okazały się znaczącą lekcją dla reprezentantów Polski. W składzie narodowej kadry było wielu debiutantów i młodych zawodniczek i zawodników, u których brak doświadczenia okazał się słabym punktem wykorzystywanym przez przeciwników. Nie można było odmówić im waleczności, gdyż zdarzały się rundy wygrywane pomimo wielopunktowej przewagi oponentów, jak i rundy przegrywane jednym punktem.
 
Pierwszy raz od dawna bez medalu w kontynentalnej imprezie wraca olimpijka z Tokio 2020 Aleksandra Kowalczuk (AZS OŚ Poznań). W składzie Biało-Czerwonych zabrakło na pewno leczących kontuzje seniorów, a przede wszystkim multimedalistki turniejów mistrzowskich Patrycji Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa), która po urazie doznanym w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Paryżu pozwala wrócić swojemu organizmowi do zdrowia.
 
Ostatecznie Polska ekipa wywalczyła w Serbii trzy brązowe medale – Krystain Haremza brąz w Mistrzostwach Europy Seniorów, a brązy w Mistrzostwach Europy Para Taekwondo Patrycja Zewar (UKS Taekwondo Wolsztyn) oraz Maciej Kęsicki (AZS AWF Warszawa).