W Kórniku rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2024.

Medale dla sportowców rozdane! Puchary dla klubów zwycięskich w klasyfikacji generalnej! 

 

W ubiegły weekend, w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu, rozegrano najważniejsze, krajowe zawody w kategoriach juniorskich (od 15 do 17 lat) i młodzieżowych (od 18 do 22 lat). Gorąca pogoda współgrała z atmosferą i nie zabrakło emocjonujących walk! W dwudniowym turnieju (25-26.05) udział wzięło łącznie ponad 250 zawodników.

 

Mistrzostwa Polski Juniorów 2024

W pierwszym dniu zmagań, 25.maja, na maty wyszło łącznie prawie 200 juniorek i juniorów, reprezentujących 57 klubów z całej Polski. Zawody rozegrano w 20 kategoriach wagowych (10 męskich i 10 kobiecych). Klasyfikację generalną wygrali zawodnicy w biało-zielonych barwach warszawskiego AZS-u (AZS AWF Warszawa), na drugim stopniu podium uplasował się klub AZS AWF Poznań, a na trzecim AZS UWM Olsztyn. 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2024

Dzień później, w niedzielę 26. maja, do walk stanęli taekwondziści i taekwondzistki do lat 22. W sumie, do walki o tytuły młodzieżowego czempionatu stawiło się blisko 70 sportowców. Klasyfikację generalną wygrał klub AZS UWM Olsztyn, przed ponownie srebrnym AZS AWF Poznań i zajmującym trzecie miejsce klubem Andros Puławy. 

 

Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego serdecznie gratuluje zwycięskim klubom oraz zawodnikom i zawodniczkom! Duże podziękowania dla Pana Piotra Wesołka oraz całego klubu UKS OAZA Kórnik za organizację i przeprowadzenie tych dwudniowych zawodów najwyższej rangi krajowej.

 

Komunikat końcowy MMJ i MMP – TUTAJ https://www.pztaekwondo.pl/web/materialy-do-pobrania,467.html

 

Zdjęcia z MMP: Robert Szymański Fotografia

Zdjęcie z klasyfikacji pucharowej MPJ: trener Łukasz Scheffler