Historyczne medale Mistrzostw Świata Para Taekwondo w konkurencji poomsae P30 (niepełnosprawność intelektualna) wywalczyli w Londynie nasi reprezentanci: Agnieszka Kmieć oraz Michał Piędzia (oboje KS Protektor Lublin). W konkurencji kyorugi K40, w kategorii K41 +75 kg Przemysław Wieczorek (Centrum Walki-Warszawa) ulegając Rosjaninowi Sparkowi Gazaevowi zajął drugie miejsce

Historyczne medale Mistrzostw Świata Para Taekwondo w konkurencji poomsae P30 (niepełnosprawność intelektualna) wywalczyli w Londynie nasi reprezentanci: Agnieszka Kmieć oraz Michał Piędzia (oboje KS Protektor Lublin).

Są to pierwsze brązowe medale, zdobyte dla naszego kraju na imprezie tak wysokiej rangi. Warto przypomnieć, iż Agnieszka jest aktualną złotą medalistką Mistrzostw Europy w Para Taekwondo, które rok temu rozegrane zostały w Warszawie.

Postawa dwójki zawodników P30 dobrze wróży przed zbliżającymi się mistrzostwami starego kontynentu, które to zostaną rozegrane w Bułgarii na początku grudnia b.r.

W konkurencji kyorugi K40, w kategorii K41 +75 kg Przemysław Wieczorek (Centrum Walki-Warszawa) ulegając Rosjaninowi Sparkowi Gazaevowi zajął drugie miejsce.