Zawodnicy z Iranu, Stanów Zjednoczonych i Korei zdobyli złote krążki, w swoich kategoriach wagowych, podczas trzeciego dnia Mistrzostw Świata w Taekwondo Olimpijskim rozgrywanych w Kopenhadze.

W kategorii – 68kg, w której startował nasz zawodnik Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa), złoto zdobył Irańczyk Bagheri Motamed (niebieski kask), pokonując 3-2 Meksykanina Idulio Islasa. Brązowe krążki zdobyli: reprezentant Senegalu Balla Dieye oraz zawodnik turecki Servet Tazegul.

Koreańczyk  Hyo-Seob Yeom w finale kategorii – 63kg, pokonał 4-2 Irańczyka Reza Naderiana, zdobywając tym samym pierwsze złoto dla ojczyzny Taekwondo na tych zawodach. Na najniższym stopniu podium tej kategorii stanęli: Hiszpan Javier Marron Jimenez oraz ponownie reprezentant Turcji Cem Ulugnuyan.

W rywalizacji kobiet do 53kg, tryumfowała Amerykanka Danielle Pelham 5-4. Jej pokonaną przeciwniczką była zawodniczka Tajlandii Sarita Phongsri. Brązy w tej kategorii zawisły na szyjach Gwatemalki Eudy Carias Morales i Koreanki Eun-Kyung Kwon.

W sobotę polscy miłośnicy Koreańskiej sztuki walki, śledzić będą występny najmłodszego reprezentant Polski  Eryka Rodzika. Zawodnik UKS Andros Puławy, startujący w kategorii -54kg, pierwszą walkę ma już za sobą. Jego przeciwnikiem był reprezentant Nepalu Gurung Sandesh. Polak rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść 13-9. Przypomnijmy, że Eryk Rodzik jest tegorocznym wicemistrzem prestiżowego British Open w swojej kategorii. W drugiej rundzie Mistrzostw Świata, nasz orzeł będzie miał trudnie zadanie. Naprzeciwko niego na macie stanie Koreańczyk Choi Yeon-Ho, który pierwszą swoją walkę zakończył stosunkiem punktów 14:2.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata.