W dniach 6 do 9 kwietnia w stolicy Bułgarii odbyły się siódme już Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21. Po raz drugi w historii Europejska Unia Taekwondo (ETU), zezwoliła na udział po 2 reprezentantów kraju w każdej kategorii wagowej. Skutkowało to bardzo dużą liczbą uczestników - 450, z całej Europy. Polskę na tym turnieju reprezentowało 15 zawodników. Niestety skład został pomniejszony z powodu kontuzji. Tuż przed wylotem zrezygnować musieli: Mierzwińska Ewelina i Szaferski Mikołaj. Ostateczny skład wyglądał następująco:

Pawłowski Wojciech

Zawody odbywały się na kameralnej sali w sofijskim parku. Zmagania można było obserwować na 3 matach z użyciem elektronicznego systemu Daedo drugiej generacji.

Pierwszego dnia zawodów „o krok” od medalu był Jan Gąsiorowski (AZS OŚ Poznań), który w trzeciej walce o medal uległ zawodnikowi z Rosji. Drugiego dnia zawodów nasza reprezentacja wywalczyła dwa medale! Złoty medal w kategorii -57kg trafił do Patrycji Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa), która dosłownie przeszła jak burza przez 4 walki eliminacyjne. W piątej walce finałowej przy głośnym dopingu naszej reprezentacji pokonała Turczynkę - Kayir Ikrę, wynikiem 7:0. Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii -68 kg wywalczył Albert Millert (AZS OŚ Poznań), który w walce o medal nieznacznie uległ zawodnikowi z Rosji. Warto dodać, iż jest to trzeci z rzędu medal tego zawodnika na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. W przed ostatnim dniu zawodów, spore grupy kibiców z różnych krajów zbierały się, aby obejrzeć „w akcji” naszego olimpijczyka Karola Robaka. Po dwóch zwycięskich i jak zwykle pokazowych walkach, Karol stanął na przeciw zawodnikowi z Rosji. Była to istotna walka, gdyż zwycięzca wchodził w strefę medalową. Niestety w trzeciej rundzie pojedynku nasz zawodnik doznał kontuzji kolana i został wycofany. Klasyfikację generalną państw zwyciężyła ekipa z Rosji, nasza reprezentacja została sklasyfikowana na miejscu 8.

Serdecznie gratulujemy wyników, a kontuzjowanym zawodnikom życzymy szybkiego powrotu na maty!

Szczegółowe wyniki, klasyfikacje generalne znajdują się na stronie PZTO oraz na stronie http://tpss.eu/Resultdetail.asp?ID=1048