Zawodnicy koreańscy potwierdzili swoją siłę podczas czwartego dnia Mistrzostw Świata w Taekwondo Olimpijskim. Pomimo wcześniejszych gorszych występów turniejowa sobota przyniosła spodziewane zwycięstwa koreańskich faworytów, którzy zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal.

W kategorii do 54 kg tryumfował, widoczny na zdjęciu pogromca Eryka Rodzika, Koreańczyk Yeon-Ho Choi. Przypomnijmy tylko, iż w drugiej rundzie tej kategorii obaj wspomniani zawodnicy spotkali się na macie. Jak się w efekcie finalnym okazało, nasz najmłodszy zawodnik miał pecha w losowaniu i jego porażka 11-3 z czterokrotnym obecnie mistrzem świata w tej kategorii może być usprawiedliwiona. Przeciwnikiem Koreańczyka w sobotnim finale był reprezentant Afganistanu Mahmood Haidari. Pomimo remisu 3-3 po zakończonej walce sędziowie wskazali Koreańczyka jako zwycięzcę tego finału. Brązy wywalczyli Irańczyk Meisam Bagheri oraz zawodnik z Tajlandii Chutchawal Khawlaor.

W rywalizacji pań do 46kg Koreanka Hyo-Ji Park pokonała 3-2 Zoraidię Santiago z Puerto Rico. Na najniższym stopniu podium stanęły Buttree Puedpong z Tajlandii oraz Kanadyjka Yvette Yong.

Szansa na kolejne złoto dla Korei była również w finale kategorii kobiecej do 73kg. Jednak Chinka  Ying Ying Hango okazała się zbyt silna i tym samym zawodniczka z Koreii In-Jong Lee musiała zadowolić się srebrem. Wynik tej rywalizacji to 5-3 dla Chinki. Trzecie miejsce podzieliły między siebie Turczynka Furkan Aydin oraz Rosjanka Anastasia Baryshnikova.

W ostatnim rozgrywanym w sobotni wieczór finale, w kategorii -87kg mężczyzn, zmierzyli się reprezentant Turcji Bahri Tanrikulu oraz Włoch Cario Molfetta. Zwycięsko z tego starcia, pomimo końcowego remisu 2-2, wyszedł Turek, zdobywając tym samym pierwsze złoto dla swojego kraju. Na najniższym stopniu podium stanęli Serb Vanja Babic oraz Irańczyk Yousef Karami.

Kompletne wyniki czwartego dnia mistrzostw są dostępne na oficjalnej stronie zawodów.