Pierwszy dzień Mistrzostw Europy Juniorów 2013, zakończony został sukcesem polskich zawodników. Złoty Medal i Mistrzostwo Europy: Aleksandra Kowalczuk kat. +68kg (SKS "Start" Olsztyn , trener Marcin Chorzelewski) , Brązowy Medal: Mikołaj Szaferski kat. 68kg (AZS OŚ Poznań, trener Waldemar Łakomy)

Pierwszy dzień Mistrzostw Europy Juniorów w Porto, Portugalia zakończony został sukcesem polskich zawodników . Na najwyższym podium stanęła Aleksandra Kowalczuk kat. + 68 kg ( SKS " Start " Olsztyn , trener Marcin Chorzelewski ), dzięki której na hali zawodów rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Nie mniejszą radość sprawił nam Mikołaj Szaferski kat. 68 kg ( AZS OŚ Poznań, trener Waldemar Łakomy ) zdobywając brązowy medal. Trzymamy kciuki za polską reprezentację w kolejnych dniach zawodów .