Mistrzostwa Europy Para Taekwondo - pierwszy raz w Polsce, pierwszy raz nasi zawodnicy startowali w konkurencjach technicznych, pierwszy złoty medal w konkurencji technicznej poomsae P20, a to wszystko tylko jednego dnia, w Warszawie, 16 września 2016.

Mistrzostwa Europy Para Taekwondo - pierwszy raz w Polsce, pierwszy raz nasi zawodnicy startowali w konkurencjach technicznych, pierwszy złoty medal w konkurencji technicznej poomsae P20,  a to wszystko tylko jednego dnia na w Warszawie 16 września 2016”.

Zawody rozpoczęli zawodnicy startujący w konkurencji poomsae. Nasza ekipa to Norbert Góźdź, Michał Piędzia, Anna Siwko, Agnieszka Kmieć, trenerem jest Karol Błaszkiewicz. To pierwszy start naszych reprezentantów na zawodach międzynarodowych. Bardzo dużo było emocji, wspaniale reagowała publiczność, a prowadzący rywalizację Mustapha Moutarazak pomagał zawodnikom opanować stres startowy.

Wyniki: kategoria P20 mężczyzn Piędzia Michał oraz Góźdź Norbert  (startowali według reguły „pojedynkowej” poomsae, gdzie zwycięzca danej pary przechodzi dalej) przegrali swoje pierwsze starcia i nie zakwalifikowali się do półfinału. Michałowi zabrakło 13 setnych.

W kategorii P20 kobiet Agnieszka Kmieć pokonała w pierwszym starciu koleżankę klubową Annę Siwko (bratobójczy czy raczej „siostrobójczy” pojedynek już na samym starcie zawodów!), następnie w półfinale Serbkę Biserkę Sambol, która miała „wolny los”.  W finale wygrała z reprezentantką Belgii, Melissą Engels. Agnieszka Kmieć została Mistrzynią Europy Poomsae w kategorii P20 !

W walce sportowej, w kategorii K41 +71kg mężczyzn Przemysław Wieczorek uległ swojemu „odwiecznemu wrogowi” Spartakowi Gazajewowi z Rosji 15:7. W kategorii K42 -75kg Damian Kubiak przegrał pierwszą walkę z reprezentantem Rosji Istamulov Lukman-Khakim 10:6. W kategorii K44 -75kg Juliusz Makulec uległ 14:3 reprezentantowi Turcji Celik Fatih.