Polska Reprezentacja Para Taekwondo z dwoma medalami! Patrycja Zewar i Maciej Kęsicki brązowymi medalistami Mistrzostw Europy Para Taekwondo!

11. maja, na maty rozgrywanego w Belgradzie turnieju, obok trwających Mistrzostw Europy Seniorów, wyszli także sportowcy kategorii para. Wśród startujących wystąpiła nasza reprezentantka, przyszła paralimpijka Patrycja Zewar (UKS Taekwondo Wolsztyn), z której kwalifikacji do najważniejszego turnieju czterolecia przyszło nam się cieszyć w ostatnim czasie.
Walcząca w olimpijskiej kategorii K44 do 65 kg, taekwondzistka w pierwszej rundzie pokonała rozstawioną z drugim numerem startowym Turczynkę 14:5. Niestety, w półfinale znacznie uległa Francuzce. Ostatecznie zajęła 3. miejsce i wywalczyła pierwszy w swojej karierze medal turnieju klasy mistrzowskiej.

Rywalizacja w kategorii K44 do 70 kg zapowiadała się ciekawie. Polska miała w niej aż dwóch swoich reprezentantów. W pierwszej walce z turnieju odpadł Przemysław Łabędzki (Centrum Walki Warszawa) ulegając Egipcjaninowi 21:8. W kolejnej rundzie czekał na tego zawodnika drugi z Biało-Czerwonych Maciej Kęsicki. W drodze po swój brązowy medal Kęsicki nie oszczędził nerwów kibicom i ostatecznie pokonał dobrze dysponowanego w tym dniu reprezentanta Egiptu. Zwyciężył zaledwie jednopunktową, ale jakże cenną różnicą 17:16. Po tej wygranej Polak wycofał się z dalszej rywalizacji.

Reprezentacja para taekwondo startuje i przebywa pod opieką trenera i kierownika ekipy Jarosława Kosmali oraz fizjoterapeutki Julitty Czajkowskiej.

Dziś, w niedzielę 12. maja, możemy jeszcze śledzić i kibicować parataekwondziście Wojciechowi Gołaskiemu (AZS AWF Warszawa) kategoria K44 -80kg oraz startującym w Mistrzostwach Europy Seniorów – Julii Szpak (AZS AWF Warszawa) kat. -62kg i Krystianowi Haremzie (AZS AWF Poznań) kat. +87kg.