Miło nam poinformować że z inicjatywy Pana Michała Pawlaka i na zaproszenie Płk Mariusza Pogonowskiego z "Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa" odbyło się spotkanie dotyczące naboru i szkolenia do kadry Para Taekwondo. Michał, udzielał informacji o szkoleniu osób niepełnosprawnych w naszym kraju oraz dotychczasowych naszych osiągnięciach . To pierwsze kroki współpracy PZTO z weteranami wojennymi.
Wkrótce kolejne rozmowy oraz planowane działania o czym będziemy na bieżąco informować.

Na zaproszenie płk Mariusza Pogonowskiego z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące szkolenia osób niepełnosprawnych w Para Taekwondo.

Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego reprezentował srebrny medalista Mistrzostw Europy Para Taekwondo Pan Michał Pawlak. Opowiadał o szkoleniu osób niepełnosprawnych, zawodach krajowych oraz międzynarodowych takich jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i  Igrzyska Paraolimpijskie. 
Taekwondo Olimpijskie i Paraolimpijskie jest sportem walki w którym na macie rywalizuje dwóch zawodników tocząc ze sobą pojedynek. Walka sędziowana polega na pewnym ścisłym regułom sportowym. Toczona w pełnym kontakcie i trwająca trzy rundy po 2 minuty wymaga od sportowca odpowiednich umiejętności technicznych, dobrej kondycji, szybkich decyzji oraz wiary we własne umiejętności. W Para Taekwondo ze względu na ubytki kończyn górnych wyłączony jest atak na głowę.  
Rozmowy dotyczyły naboru i szkolenia do kadry Para Taekwondo. Wkrótce przekażemy kolejne informacje.

https://cwdpgp.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2019-10-146-przedstawiciel-polskiego-zwiazku-taekwondo-olimpijskiego-w-centrum-weterana/?fbclid=IwAR3ubeRyM_pfHQo7etk4d4KajDKb5oVr-vzLY50agbOyS7Zy1uNieKD2YZc