W dniu dzisiejszym rozdano pierwsze medale na 17. Polish Open Taekwondo Championships. Złota wywalczyli zawodnicy z: Azerbejdżanu (1) Korei (2), Rosji (1) oraz Polski (AZS OSW Start Olsztyn - 2, AZS UWM Olsztyn -1, MKS Huragan Międzyrzec Podlaski -1).

W kategorii do 58 kg pierwsze miejsce wywalczył An Yong Chul, który pokonał po zacietej walce Adyinova Samira z Azerbejdżaniu. W cięższej kategorii wagowej (do 68 kg) złoto zdobył Aliyev Fariz z Azerbejdżanu a drugie Kim Seong Yeob z Korei. Zawodnik z Korei Południowej wywalczył także 1 miejsce w kategorii do 80 kg (Jeong Yong). Pokonał On reprezentanta Azerbejdżanu - Azizova Ramin. W najcięższej męskiej wadze tryumfował zawodnik z AZS OSW Start Olsztyn - Piotr Hatowski, który w finale pokonał Adama Lasotę z Ketrzyńskiego Klubu Taekwondo Tygrys.

Wśród kobiet w najlżejszej wadze prym wiodła Beata Przewłocka z AZS UWM Olsztyn, która w finale pokonała koleżankę z klubu - Ewelinę Walkiewicz. W kategorii do 57 kg złoto wreczono Agacie Jackiewicz z AZS OSW Start Olsztyn, a brąz Magdalena Markiewicz również z AZS OSW Start Olsztyn. Na najwyższym podium w wadze do 67 kg stanęła Urszula Siliwoniuk z MKS Międzyrzec Podlaski, która pokonała Paulinę Małek z UKS ZS Bełżyce. W najcięższej wadze kobiet (powyżej 73 kg),  na najwyższym  stopniu podiu,m stanęła zawodniczka z Rosji - Anna Gorbacheva. Srebro wreczono Polce - Iwonie Kosiorek z WKS Grunwald Poznań.

Zawody Polish Open Taekwondo Championships 2010, swoją obecnością zaszczycił Ambasador Republiki Korei Południowej Joon Je Lee wraz z małżonką.

W niedzielę rozegrane zostaną pozostałe kategorie wagowe.

W dniu jutrzejszym podany zostanie adres do strony telewizji internetowej, gdzie będzie można zobaczyć rozegrane dzisiaj walki.