Na odbywającym się w Moskwie turnieju klasy G-1 Russian Open 2014, Aleksandra Kowalczuk (AKS OSW Start Olsztyn) w kategorii +73kg zdobyła srebrny medal, a Piotr Paziński w kategorii -80kg (AZS AWF Warszawa) zdobył brązowy medal. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów i ich Trenerów!

Na odbywającym się w Moskwie turnieju klasy G-1 Russian Open 2014, reprezentantka kraju, Aleksandra Kowalczuk (AKS OSW Start Olsztyn) w kategorii +73kg zdobyła srebrny medal. W pierwszej walce 6:0 pokonała zawodniczkę CSKA Smoleńsk Polina Saryeva, w następnej walce wygrała 8:3 z reprezentantką Rosji Alina Ikaeva, natomiast srebro przyniosła jej walka z doświadczoną reprezentantką Rosji, Olga Ivanova która zwyciężyła wynikiem 12:3. Warto zauważyć, że na 46 rejestrowanych walk wygrała ona 33, a nasza reprezentantka na 23 zwyciężyła w 14. Także udział w międzynarodowych turniejach mówi o zdobytym doświadczeniu zawodniczek: nasza reprezentantka brała udział w 12 , a jej przeciwniczka 18 zawodach.

Piotr Paziński w kategorii -80kg (AZS AWF Warszawa) po pokonaniu reprezentanta Volgograd TKD34.RU Siegey Gusev 6:2 w drugiej rundzie zawodów (nasz reprezentant miał wolny los) wygrał 1:0 z reprezentantem Rosji Aydemir Shakhbanov złotym punktem. Brązowy medal przypieczętował złoty punkt zdobyty przez przeciwnika Piotra Pazinskiego, reprezentanta Niemiec, Tahir Gülec , który w dalszym ciągu zawodów zdobył złoto.

Pozostali startujący to reprezentanci kraju Piotr Hatowski (AKS OSW Start Olsztyn) i Aleksandra Krzemieniecka (AZS AWF Warszawa) oraz startujący w barwach klubowych Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa). Ich wyniki oraz całość współzawodnictwa w ich kategoriach wagowych przedstawiamy poniżej:

Wspaniały sukces Aleksandry Kowalczuk, Piotra Pazińskiego, ich Trenerów, jak również ważne starty pozostałych zawodników: zarówno reprezentantów kraju, jak i klubów z pewnością cieszą także sympatyków polskiego taekwondo i dodają skrzydeł oraz motywują do dalszej pracy.