Po zakończeniu zgrupowania międzynarodowego w Estonii, dwaj reprezentanci Polski wystartowali w dwóch turniejach cyklu Pucharu Świata rangi G-2.
 
Pierwszy - European Clubs Championships rozegrany był dla kategorii seniorów 26. września. W tym dniu, po tytuł klubowego mistrza Europy sięgnęli Karol Robak (-80kg) i Mateusz Szczęsnowski (-68) kg. W drodze do upragnionego krążka, każdy z nich stoczył trzy zwycięskie, sportowe pojedynki. W trakcie zawodów sekundował im trener polskiej kadry narodowej seniorów Waldemar Łakomy.
 
Panowie nie mieli wiele czasu na odpoczynek, bo już dwa dni później, 28. września ponownie wyszli na maty, tym razem w zawodach Tallinn Open G-2. Ostatecznie, Mateusz Szczęsnowski dołożył do swojego dorobku medalowego także brąz czempionatu Estonii, Karol Robak zaś uplasował się na miejscu 5. W tym turnieju sekundował im trener asystent KNS Piotr Hatowski.
 
Zawodnicy wracają do Polski bogatsi o kolejne medale, doświadczenia i wspomnienia turniejowego triumfu, jak i o cenne punkty rankingu olimpijskiego WT.
 
Gratulacje!