W dniu dzisiejszym na matach Singapuru dominowała w kategorii do 55 kg kobiet Brtyjka - Jade Jones oraz zawodnik z Korei w kategorii do 63 kg - SEO Byeong Deok.

W dniu dzisiejszym na matach Singapuru dominowała w kategorii do 55 kg kobiet Brytyjka - Jade Jones oraz zawodnik z Korei w kategorii do 63 kg - SEO Byeong Deok. Zawodniczka z Wielkiej Brytanii (Jade Jones) wygrała na punkty (9:6)  walkę finałową z Wietnamką NGUYEN Thanh Thao. O wygraniu walki jednak runda dodatkowa, bowiem w regulaminowym czasie było 6:6. Brązowe krążki wręczono: zawodniczce gospodarzy ABDUL RAHMAN Shafinas  oraz Szwedce - AGREN Jennifer.
Z kolei w kategorii 63 kg pojedynek finałowy zakończył się po 3 rundach wynikiem 9:5. SEO Byeong Deok z Korei walcząc z Portugalczykiem SILVA Mario, już w pierwszej rundzie zdobył dwupunktową przewagę, którą powiększył w drugiej części pojedynku. Trzecie lokaty wywalczyli: Meksykanin - VALDES Alejandro oraz SUNGU Berk z Turcji, z który wcześniej pokonał na punkty jedynego Polaka startujacego w tej konkurencji - Marcina Anikieja z ULKST Borne Sulinowo.

Turniej taekwondo na I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich będzie rozgrywany jeszcze przez dwa dni (środa i czwartek).

Dzisiejszy dzień był szczęśliwy dla szpadzistki Martyny Swatowskiej, która wywalczyła dla Polski pierwszy medal (brązowy) na I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich.