Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21 - podsumowanie

W dniach 6 do 9 kwietnia w stolicy Bułgarii odbyły się siódme już Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21. Po raz drugi w historii Europejska Unia Taekwondo (ETU), zezwoliła na udział po 2 reprezentantów kraju w każdej kategorii wagowej. Skutkowało to bardzo dużą liczbą uczestników - 450, z całej Europy. Polskę na tym turnieju reprezentowało 15 zawodników.

Kurs Sędziów Poomsae PZTO - Bydgoszcz 2017

W dniach 8-9 kwietnia 2017 odbył się w Bydgoszczy Kurs Sędziów Poomsae PZTO. Sędziowie Poomsae na kursie dla nowych i przypominającym dla aktualnych sędziów szkolili się pod okiem Dyrektora Technicznego PZTO, GM Cheolin Kang, który zajął się częścią techniczną oraz Szefa Poomsae Wielkiej Brytanii GM Derek Sumner, który zajął się zarówno teorią jak i praktyką sędziowania.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21

W stolicy Bułgarii odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21. Drugiego dnia zawodów nasza reprezentacja wywalczyła dwa medale! Złoty medal w kategorii -57kg trafił do Patrycji Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa). Trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii -68 kg wywalczył Albert Millert (AZS OŚ Poznań).

Konsultacja treningowa w Madrycie

W dniach 29.03-2.04 Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Paziński, Karol Hołubowicz, Anika Godel, Aleksandra Krzemieniecka, Karol Robak, Bartosz Kołecki, Jarosław Mecmajer i Aleksandra Kowalczuk z trenerami Tomaszem Pyciarzem i Waldemarem Łakomym przebywała na konsultacji treningowej z Reprezentacją Hiszpanii w Madrycie.

Czynniki warunkujące wynik sportowy w taekwondo olimpijskim

Pragniemy zarekomendować Państwu pierwszą w Polsce Monografię naukową z taekwondo olimpijskiego nt. "Czynniki warunkujące wynik sportowy w taekwondo olimpijskim". Autorami publikacji są: Profesor Jerzy Sadowski, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Doktor Jerzy F. Miller, Trener klasy mistrzowskiej taekwondo olimpijskiego, posiadacz 5 dan.