Austrian Open 2015

W dniach 30-31.05.2015 w Innsbrucku odbył się kolejny turniej klasy G1 – Austrian Open. Polscy zawodnicy w kategorii senior wywalczyli 8 medali i wywalczyli drugie miejsce drużynowo, tuż za ekipą Francji.

Skład Reprezentacji Polski na I Igrzyska Europejskie w Baku

Pod przewodnictwem Prezesa Andrzeja Kraśnickiego i z udziałem podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Doroty Idzi, w piątek 22 maja obradował Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W trakcie posiedzenia zatwierdził on skład Reprezentacji Polski na I Igrzyska Europejskie w Baku (12-28 czerwca br.).

Mistrzostwa Świata w Taekwondo Olimpijskim Czelabińsk 2015

W dniach 12-18 maja 2015, w Czelabińsku (Rosja), odbędą się Mistrzostwa Świata w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach zgodnie z informacjami Światowej Federacji Taekwondo (WTF) weźmie udział zgłoszonych 875 zawodników i zawodniczek ze 136 krajów. Reprezentacja Polski liczy 11 zawodników i 5 osób wspierających.

Puchar Świata G1 w Mołdawii

2 medale zdobyli nasi reprezentanci na Pucharze Świata G1 w Mołdawii. W Kiszyniowie srebro wywalczyła Aleksandra Kowalczuk (AKS Start Olsztyn) w wadze + 73 kg a medal brązowy w 80 kg Piotr Paziński (AZS AWF Warszawa). To ostatni sprawdzian przed MŚ, które odbędą się już w maju w Czelabińsku, w Rosji . Z kilkuosobowej grupy zawodników klubowych medal brązowy wywalczył jeszcze Eryk Rodzik (AZS AWF Warszawa) w kat. 58 kg. Gratulacje !

4 Mistrzostwa Europy Para - Taekwondo - Polski " Silver Team "

Dobiegły końca 4 Mistrzostwa Europy w Kiszyniowie , w Mołdawii. Był to najlepszy z dotychczasowych startów naszej trzyosobowej reprezentacji Polski Para - Taekwondo . Michał Pawlak ( Centrum Walki - Warszawa ) - Srebro. Damian Kubiak ( AZS OŚ Poznań ) - Srebro. Przemysław Wieczorek ( Centrum Walki - Warszawa ) - Srebro. Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla trenera Łukasza Schefflera !